İnek - Koyun Sade Yağ

Sadeyağ: Süt ve/veya süt ürünlerinden elde edilen, su ve yağsız kuru madde unsurlarının tamamına yakın bölümü uzaklaştırılmış, ağırlıkça en az %99 oranında süt yağı içeriğine sahip üründür.

Sadeyağ nedir : Sadeyağ tereyağının özüdür. Mayalanan sütten yoğurt, yoğurttan ayran, ayranın yayıktan çıkan yağ tereyağıdır. Tereyağından ayran, su, kuru maddenin ayrıştırılması sonucunda kalan yağ sadeyağdır. %99 yağdır. %1-2 oranında tuz bulunur. Sadeyağı saklama koşullarına uyulduğu takdirde bir yıldan fazlada kalabilir.

Sadeyağı koyun, keçi, inek sütlerinden yapılıyor. En çok tercih edilen ürünümüz koyun sütünden yapılan BİLHAN SADE YAĞ KOYUN dur. BİLHAN Koyun, keçi, inek sadeyağlarının hepsinde farklı tatları farklı lezzetleri tüketicilere sunmaktadır.

SADE YAĞ TARİHSEL GELİŞİMİ

Besleyici özellikleri olan peynirden farklı olarak yoğurdun da uzun süreli olarak saklanması aslında yoksul ve göçebe halkın zorunluluklarından birisidir. Geçimini hayvancılıkla sağlayan insanlar, ihtiyaç duydukları malları satın alabilmek için hayvanlarını veya süt ürünlerini satarak geçimini sağlarlar.Peynirin Yoğurdun yanı sıra sadeyağda iyi bir gıda ve ticaret malı olamuştur. Sade yağın ilk çağlardan beri hem ticari bir mal olarak kulanıldı ve tüketildiği bilinmektedir.

İlk zamanlarda sade yağ Bir süt ürünü olarak sadeyağ, yoğurdun‘yayık’ veya ‘tuluk’ adı verilen tahta ve hayvan derisinden kaplarda sade yağın çıkarılması ve bu yağın eritilerek saflaştırılması sonucunda elde edilirdi.

ÜRÜNLERİMİZİN ÖZELLİKLERİ

  • %100 yüz doğal ve katkısız
  • Yumuşaktır
  • Vücut ısısında erir . İyi bir sade yağ Vücut ısısında erir yağı elimize adlımızda vücut ısısında erir böle bir yağ vücuda zarar vermez ve vücut ısısına duyarlı odlunu gösterir ve BİLHAN Sade Yağları Bu Özelliği Kullanıcılarına sunmaktadır.
  • Yağlarımız son derece steril ortamlarda güven içinde üretilir
  • Ürünlerimiz tamamen son teknoloji sistemlerle üretilmektedir
  • Ürünlerimiz her mevsim aynı kalite ve aynı tat ı siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

BİLHAN NEDEN SADE YAĞ KOYUN , İNEK VE İNEK KOYUN KARIŞIK SEÇENEKLERİNİ SUNMAKTADIR?

BİLHAN Yağları toplumumuz daki bütün damak tatlarına hizmet vermek ister ve bu nedenle koyun tadını aromasını istiyen siz değerli müşterilerimize BİLHAN SADEYA KOYUN un ,İnek Tadını aromasını kokusunu seven siz değerli müşteriler BİLHAN SADEYA İNEK i , Hem inek hem koyun iki lezzeti iki tadı iki aromayı tatmak isteyen müşterilerimize de BİLHAN SADEYA İNEK KOYUN KARIŞIK ürünümüzü tavsiye ederiz.

Sizlere Üç tat, Üç lezzet yüksek kalite ve uygun fiyat parolasıyla hizmet etmek üzere kurulan BİLHAN SADE YAĞLARI size en iyi en güzeli sunmak için daima hizmet ve ürün kalitesini sürekli arttırma gayretindedir.

 sade yağ, urfa sade yağbaklavalık sade yağbaklava yağı, tereyağ üretimi yapmakta olan en iyi sade yağ firması bilhan sade yağ...